Producenci
Promocje
ALTAX Lakierobejca  żywiczna 0,75l KASZTAN
ALTAX Lakierobejca żywiczna 0,75l KASZTAN
39,00 zł 32,00 zł
szt.

BOLIX BETA Klej zbrojony do zatapiania siatki 25KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 27,00 zł 27.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BOLIX
Kod produktu: 3701_20190223114622

Opis

BOLIX BETA

ZAPRAWA KLEJĄCA Z DODATKIEM MIKROWŁÓKIEN

Pojemność: 25kg

UWAGA!!! Ze względu na zbyt dużą wagę produkt nie jest wysyłany do paczkomatów.

Barwa: szara

ORIENTACYJNE ZUŻYCIE:≥ 4,0 kg/m2

W przypadku montażu płyt styropianowych, zużycie zaprawy klejącej jest uzależnione od stanu i równości podłoża oraz procentowego pokrycia powierzchni płyt styropianowych zaprawą klejącą. W przypadku wykonywania warstwy zbrojonej, zużycie uzależnione jest od ilości zastosowanych siatek zbrojących oraz grubości warstwy zbrojonej. W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.

ZASTOSOWANIE:

BOLIX BETA to zaprawa klejąca do zatapiania siatki w warstwie zbrojonej w systemach ociepleń ścian zewnętrznych budynków ETICS oraz przyklejania płyt styropianowych do typowych podłoży mineralnych (takich jak: beton, ściany murowane, tynki cementowe i cementowo-wapienne, itp.), a także do przyklejania drugiej warstwy ocieplenia na ścianach już ocieplonych. Stosowana również do niwelowania małych nierówności podłoży mineralnych (do 5 mm) i ich wygładzania przed nakładaniem farb oraz tynków cienkowarstwowych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Przed montażem płyt styropianowych

Podłoże powinno być: nośne, równe, suche, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych takich jak: kurz, tłuszcz, pyły, bitumy, glony i innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoża o słabej przyczepności (np. słabe tynki, odspojone powłoki malarskie, niezwiązane cząstki muru) należy usunąć. Podłoża chłonne (w szczególności z gazobetonu) zagruntować preparatem gruntującym BOLIX N. Gładkie powierzchnie zagruntować preparatem BOLIX BETOGRUNT. W przypadku podłoży betonowych wykonywanych w szalunkach, podłoże należy:

  •  dokładnie oczyścić twardymi szczotkami,
  •  całą powierzchnię odpylić poprzez usunięcie kurzu, pyłu i luźnych, niezwiązanych z podłożem cząsteczek,
  •  zagruntować preparatem BOLIX BETOGRUNT.

Większe nierówności i ubytki wyrównać zaprawą BOLIX W lub BOLIX WB (podłoża betonowe). Przed przystąpieniem do przyklejania płyt styropianowych na słabych podłożach lub podłożach o nieznanych właściwościach, należy wykonać próbę przyczepności. Należy przykleić w kilku miejscach na elewacji próbki styropianu o wym. 5x10x10 cm i ręcznym ich odrywaniu po min. 3 dniach. Nośność podłoża jest wystarczająca, gdy rozerwanie następuje w warstwie styropianu. W innym przypadku podłoże należy dostosować np. poprzez szlifowanie, usuwanie osłabionych warstw, gruntowanie i ponowne wykonanie próby przyczepności. Przed ociepleniem budynków wielkopłytowych zaleca się przeprowadzenie oceny stanu mocowania płyt fakturowych.

Przed wykonaniem warstwy zbrojonej

Po min 48h od przyklejenia płyty styropianowe należy przeszlifować gruboziarnistym papierem ściernym lub tarką do styropianu, a następnie dokładnie odpylić i domocować łącznikami mechanicznymi (opcjonalnie, zgodnie z projektem ocieplenia). Talerzyki łączników zaszpachlować. Zamocować w zaprawie klejącej BOLIX BETA listwy narożne, przyokienne, profile dylatacyjne, siatki „diagonalne” w otworach okiennych i drzwiowych, itp., i pozostawić do wyschnięcia. Powierzchnia przyklejonych płyt styropianowych musi być równa i ciągła. Szczeliny między płytami na całej grubości ocieplenia należy wypełnić styropianem lub niskorosprężną pianką poliuretanową BOLIX PM-L lub BOLIX ZP.

UWAGA!

Nie zostawiać odsłoniętych płyt styropianowych przez dłuższy okres czasu, co może doprowadzić do zniszczenia jego powierzchni przez promieniowanie UV, a w konsekwencji do osłabienia przyczepności zaprawy klejącej. Jeżeli na powierzchni styropianu pojawi się pyląca, pożółkła warstwa bądź gdy płyty styropianowe narażone są na działanie słońca dłużej niż 7 dni wówczas należy je dokładnie przeszlifować i odpylić.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Zawartość opakowania wsypać do pojemnika z odmierzona ilością czystej wody (5,5 ÷ 6,0 litrów) i dokładnie mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Po upływie 5 minut i ponownym wymieszaniu, zaprawa jest gotowa do użycia. Do każdego opakowania należy dozować taką samą ilość wody. Oprócz wody nie dodawać innych substancji.

ZASTOSOWANIE:

Montaż płyt styropianowych:

- klejenie „pasmowo-punktowe”

Przygotowaną zaprawę klejącą nakładać na płytę styropianową metodą „pasmowo-punktową” czyli pasmami o szer. 3-6 cm układanymi po obwodzie płyt, a na pozostałej powierzchni równomiernie i symetrycznie rozmieszczonymi „plackami” w ilości niemniejszej niż 3. Po nałożeniu zaprawy płytę bezzwłocznie przyłożyć do ściany w przewidzianym dla niej miejscu i docisnąć pacą aż do uzyskania równej powierzchni z płytami wcześniej przyklejonymi. Prawidłowo nałożona zaprawa klejąca po dociśnięciu do podłoża powinna zapewniać min. 40% efektywnej powierzchni klejenia, a grubość warstwy kleju nie powinna przekraczać 10 mm.

- klejenie „na grzebień”

W przypadku równych i gładkich podłoży płyty termoizolacyjne można kleić tzw. metodą grzebieniową przy użyciu pacy zębatej (zęby 10-12 mm). Po nałożeniu zaprawy płytę bezzwłocznie przyłożyć do ściany w przewidzianym dla niej miejscu i docisnąć pacą aż do uzyskania równej powierzchni z płytami wcześniej przyklejonymi. Styropian przyklejać z zachowaniem mijankowego układu płyt.

Wykonywanie warstwy zbrojonej

Gotową zaprawę klejącą nanieść ciągłą warstwą o grubości około 3-4 mm lub za pomocą pacy zębatej (zęby 8-10 mm), po czym niezwłocznie wtopić siatkę z włókna szklanego, a w miarę potrzeby dodając porcje kleju, tak aby siatka została całkowicie zatopiona i jej struktura oraz kolor były niewidoczne. Sąsiednie pasy siatki układać w pionie lub poziomie na zakład nie mniejszy niż 10 cm. W wypadku braku uzyskania gładkiej powierzchni lub określonej grubości warstwy na wstępnie wyschniętą warstwę zbrojoną nanieść drugą warstwę zaprawy klejącej celem całkowitego wyrównania i wygładzenia jej powierzchni. Grubość warstwy zbrojonej siatką powinna wynosić od 3 do 5 mm. W obszarach narażonych na uszkodzenia mechaniczne (szczególnie strefy cokołowej i parteru), zaleca się stosować dwie warstwy siatki ułożone prostopadle względem siebie. Zamiennie dopuszcza się zastosowanie w pierwszej warstwie "siatki pancernej" BOLIX HD 335/P, którą należy układać na styk bez zakładów. Siatki pancernej nie wywija się na narożach i ościeżach otworów okiennych. Zatapianie kolejnej siatki należy wykonać po wstępnym wyschnięciu warstwy poprzedzającej. Grubość warstwy zbrojonej w tym rozwiązaniu powinno oscylować w granicach 4 - 6 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl