Producenci
Promocje
ALTAX Impregnat żywiczny 4,5l TIK
ALTAX Impregnat żywiczny 4,5l TIK
85,00 zł 79,90 zł
szt.
Beckers Designer Colour 2,5l  Light Grey
Beckers Designer Colour 2,5l Light Grey
69,99 zł 64,50 zł
szt.
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 106 Zapach lata
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 106 Zapach lata
35,00 zł 29,99 zł
szt.
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 118 Malinowy ogród
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 118 Malinowy ogród
35,00 zł 29,99 zł
szt.
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 122 Zachodzące słońce
Śnieżka Barwy Natury 2,5l 122 Zachodzące słońce
35,00 zł 29,99 zł
szt.
MAKITA B-49389 ZESTAW WIERTEŁ I BITÓW 33 ELEMENTY
MAKITA B-49389 ZESTAW WIERTEŁ I BITÓW 33 ELEMENTY
65,00 zł 55,00 zł
szt.
ALTAX Lakierobejca  żywiczna 0,75l KASZTAN
ALTAX Lakierobejca żywiczna 0,75l KASZTAN
39,00 zł 32,00 zł
szt.

BOLIX Klej do zatapiania siatki WM 25KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 32,90 zł 32.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BOLIX
Kod produktu: 2268k

Opis

PRZEZNACZENIE:

BOLIX WM to zaprawa klejąca do zatapiania siatki w warstwie zbrojonej w systemie ocieplania ścian zewnętrznych budynków ETICS oraz przyklejania płyt z wełny mineralnej o strukturze laminarnej i lamelowej do typowych podłoży mineralnych takich jak: beton, mury ceglane, tynki cementowe i cementowo-wapienne, itp. Służy również do mocowania płyt sfazowanych jednostronnie z wełny mineralnej o strukturze lamelowej do sufitu w systemie BOLIX IZO-STROP. Stosowana może być również do wyrównywania podłoży o nierównościach do 5 mm i wygładzania podłoży mineralnych przed nakładaniem farb oraz tynków cienkowarstwowych.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Zawartość opakowania wsypać do pojemnika z odmierzona ilością czystej wody (5,0 ÷ 5,5 litra) i dokładnie mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Po upływie 5 minut i ponownym wymieszaniu, zaprawa jest gotowa do użycia. Do każdego opakowania należy dozować taką samą ilość wody. Oprócz wody nie dodawać innych substancji.

ZASTOSOWANIE:

  • Przyklejenie płyt z fasadowej wełny mineralnej o strukturze laminarnej tzw. płyty
  • Przyklejanie płyt z wełny mineralnej „na grzebień”
  • Wykonywanie warstwy zbrojonej

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Przed montażem płyt termoizolacyjnych:

Podłoże powinno być: nośne, równe, suche, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych takich jak: kurz, tłuszcz, pyły, bitumy, glony i innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoża o słabej przyczepności (np. słabe tynki, odspojone powłoki malarskie, niezwiązane cząstki muru) należy usunąć. Podłoża chłonne (w szczególności z gazobetonu) zagruntować preparatem gruntującym BOLIX N. Gładkie powierzchnie zagruntować preparatem BOLIX BETOGRUNT. Większe nierówności i ubytki wyrównać zaprawą BOLIX W lub BOLIX WB (podłoża betonowe). Przed przystąpieniem do przyklejania płyt termoizolacyjnych na słabych podłożach lub podłożach o nieznanych właściwościach, należy wykonać próbę przyczepności. Należy przykleić w kilku miejscach na elewacji próbki styropianu fasadowego TR 100 o wym. 5x10x10 cm i ręcznym ich odrywaniu po min. 3 dniach. Nośność podłoża jest wystarczająca, gdy rozerwanie następuje w warstwie styropianu. W innym przypadku podłoże należy dostosować np. poprzez szlifowanie, usuwanie osłabionych warstw, gruntowanie i ponownie wykonać próbę przyczepności.

Przed ociepleniem budynków wielkopłytowych zaleca się przeprowadzenie oceny stanu mocowania płyt fakturowych.

Przed wykonaniem warstwy zbrojonej

Po min 48h od przyklejenia płyty termoizolacyjne należy przymocować łącznikami mechanicznymi (zgodnie z projektem ocieplenia), następnie przeszlifować gruboziarnistym papierem ściernym i dokładnie odpylić.Talerzyki łączników zaszpachlować. Zamocować w zaprawie klejącej BOLIX WM listwy narożne, przyokienne, profile dylatacyjne, siatki „diagonalne” w otworach okiennych i drzwiowych, itp., i pozostawić do wyschnięcia. Powierzchnia przyklejonych płyt termoizolacyjnych musi być równa i ciągła. Szczeliny między płytami na całej grubości ocieplenia należy wypełnić wełną.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl