Producenci
Promocje
ALTAX Lakierobejca żywiczna 0,75l KASZTAN
ALTAX Lakierobejca żywiczna 0,75l KASZTAN
39,00 zł 32,00 zł
szt.

KERAKOLL Hyperflex Hybrid uszczelniacz 290ml BIAŁY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: KERAKOLL
Kod produktu: 2712CR_20181020100128

Opis

Przeznaczenie

Wyjątkowa mikrosiateczka elastyczna Flexgrid 3.0, która tworzy się w wyniku usieciowienia higroutwardzalnej masy hybrydowej Hyperflex, gwarantuje:

 • trwałe i hiperelastyczne klejenie, także w ekstremalnych zastosowaniach, zapewniając długotrwałe przywarcie do dowolnego typu podłoża, nawet przy wysokich
 • obciążeniach dynamicznych i wilgotnych powierzchniach:
 • różnych elementów stosowanych w budownictwie,
 • elementów prefabrykowanych,
 • cokołów, progów, parapetów,
 • wykładzin schodowych,
 • cokolików,
 • różnego rodzaju paneli,
 • uszczelnianie spoin dylatacyjnych, rys i spękań, stolarki, ram okiennych, pokryć metalowych, urządzeń hydraulicznych, złączy wszelkiego rodzaju.

Odpowiedni do wewnątrz i na zewnątrz w kontakcie z najpowszechniejszymi materiałami budowlanymi jak: podłoża cementowe (tynki, zaprawy, beton), płytki ceramiczne, cegły, stal (surowa, ocynkowana, nierdzewna, po wstępnym malowaniu i z powłokami z tworzw sztucznych), miedź, aluminium, szkło, lustra, drewno, żywice syntetyczne, PVC.

Także na podłożach wilgotnych.

Nie stosować

Na powierzchniach o małej zwartości i pylących, na produktach i elementach bitumicznych, na powierzchniach które zawierają oleje, rozpuszczalniki i plastyfikatory; na powierzchniach polipropylenowych, polietylenowych i teflonowych; przy realizacji spoin konstrukcyjnych poddawanych dużym przemieszczeniom, w basenach. W przypadku kamieni naturalnych zaleca się najpierw wykonanie próby.

Przygotowanie podłoży

Każda powierzchnia pod klejenie lub wypełnianie uszczelniaczem nie może mieć zastoin wody, musi być czysta, bez tłuszczy, rdzy, pyłu i części luźnych. Części odspojone i słabo przywarte należy usunąć a powierzchnie metalowe oczyścić dokładnie z korozji. W przypadku realizacji widocznych spoin w celu uzyskania czystej ich linii przy zlicowaniu z powierzchnią zaleca się przykrycie brzegów szczeliny samoprzylepną taśmą papierową, którą należy usunąć po wykończeniu powierzchni spoiny lecz przed początkiem tworzenia się filmu powierzchniowego. Hyperflex® Hybrid przywiera bezproblemowo do niemal wszystkich podłoży; jednakże biorąc pod uwagę ogromną różnorodność materiałów i podłoży zaleca się, dla uzyskania maksymalnej przyczepnności lub szczególnie długiego czasu użytkowania systemu, ewentualne użycie gruntu polepszającego przywieranie. Hyperflex® Hybrid użyty jako uszczelniacz powinien być tak zaaplikowany, aby przywierał dobrze do boków lecz nie do dna spoiny dlatego, dla prawidłowego wykonania, należy umieścić w szczelinie sznur dylatacyjny ze spienionego polietylenu o zamkniętych komórkach o nazwie Joint, dobierając jego średnicę w zależności od szerokości szczeliny.

Przygotowanie

Hyperflex® Hybrid jest gotowy do użycia.

Nanoszenie

Przed rozpoczęciem wyciskania upewnić się czy ewentualnie użyty grunt już wysechł. Przebić membranę kartusza i założyć końcówkę przyciętą pod kątem 45°, umieścić kartusz w odpowiednim pistolecie ręcznym lub pneumatycznym i rozpocząć wyciskanie Hyperflex® Hybrid. W przypadku użycia jako klej Hyperflex® Hybrid należy wyciskać punktowo na rewers przyklejanego elementu, jeśli ma on niewielką powierzchnię natomiast, jeśli powierzchnia jest duża należy nałożyć pionowe i poziome paski kleju w odstępach co 10 - 15 cm. Następnie należy docisnąć element w celu ustabilizowania w docelowym położeniu; w przypadku kiedy ciężar elementu okaże się zbyt duży należy użyć taśmy samoprzylepnej lub innego sposobu podparcia, który zapewni przeniesienie obciążenia w pierwszych fazach utwardzania i wzrastania parametrów mechanicznych kleju. Pozycja przyklejanego elementu może być zmieniana w czasie pierwszych minut po aplikacji w zależności od warunków klimatycznych.

W przypadku użycia jako uszczelniacz Hyperflex® Hybrid należy wyciskać do wnętrza spoiny lub pęknięcia dbając o zagęszczenie masy hybrydowej i maksymalne wypełnienie objętości szczeliny dla zapewnienia optymalnej przyczepności i uniknięcia zamykania bąbli powietrza. Wykończenie należy wykonać w jednym, możliwie nieprzerwanym przejściu za pomocą pacy metalowej lub plastikowej zmoczonej wodą z mydłem. W celu uzyskania trwałych spoin zdolnych do optymalnego przeniesienia naprężeń dylatacyjnych i ściskających należy zapewnić:

1) Wymiarowanie spoiny takie, aby przewidywany ruch nie przekraczał 20% jej średniej szerokości

2) Proporcje między szerokością a głębokością spoiny wynoszące:

 • - 1/1 dla przekrojów od 6 mm do 12 mm
 • - 2/1 dla przekrojów od 12 mm do 35 mm.

Czyszczenie

Zmywanie, natychmiast po użyciu, resztek produktu hybrydowego można wykonać acetonem. Po utwardzeniu Hyperflex® Hybrid można usunąć tylko mechanicznie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl